poniedziałek, 4 czerwca 2012

Zabawa klockami

Oto kolejny rodzaj patchworkowego wzoru, który burzy spokój: klocki. Thumbling Blocks lub Baby Blocks, bo obie nazwy funkcjonują. Ponieważ Pączek jest już dosyć zaawansowany i czekam na tkaniny do wykończenia, wczoraj poświęciłam czas na zabawę klockami.

Jest tak jesiennie, że znalazło to odbicie w kolorach - same miodowe odcienie.
Pojedynczy rombik ma bok o długości 2,8 cm.


Czy widać trójwymiarowość tego wzoru? Obawiam się, że przy takim doborze kolorów jest to słabo widoczne; lepszy byłby czekoladowy ciemny brąz na jeden z boków klocka, ale cóż - za to czerwień ładnie podbija złocistość całości. To stan na dziś. Po wszyciu brakujących elementów chyba zrobię z tego poduszkę.  Albo quilt dla lalek?
Mój Mąż zapowiedział, ze mam uszyć pled do sypialni właśnie klockowy, tak dalece jest urzeczony tym wzorem. Łaskawie określił też wielkość pojedynczego elementu - niecałe 4 centymetry. Na szczęście jeszcze nie zdecydował się na kolory :)

***
A w ogóle na blogach Amerykanek i Australijek napatrzyłam się na śliczne tkaniny i jestem zawiedziona, że nie są dostępne w Polsce w takim wyborze. Wprawdzie dwa moje ulubione sklepy (uwaga, całkiem jawna, bezpłatna i bezinteresowna reklama!) - Szmatka-Łatka i Robin patchwork robią co mogą, ale nie jest to jednak rękodzieło w naszym kraju jeszcze nie tak popularne, by móc liczyć na prawdziwy sklep "naziemny".
Zauważyłam też popularność rozmaitych wymian, swapów, wspólnego szycia i tym podobnych. gdyby się znalazło kilka osób, zainteresowanych takim wspólnym szyciem, mogłybyśmy sobie zrobić Round Robin albo zwyczajną wymianę bloczków sześciokątowych. Proszę, zgódźcie się, będzie fajnie! Ustalimy realne terminy, dogodną wielkość łatki (troszkę więcej niż jeden cal) :), a kto nie umie, ten się nauczy. Będzie można w napięciu czekać na przesyłkę i w namaszczeniu wybierać szmatki dla kolejnej osoby. To takie miłe, twórcze. A przy tym - na koniec każdy będzie miał kilka bloczków stanowiących podstawę quiltu. Ruszmy się wraz, zapraszam do zabawy! Postaram się w osobnym poście wypisać czytelnie zasady i procedurę :)

4 komentarze:

 1. Bardzo dobrze widać trójwymiarowość wzoru, genialnie to wygląda! *^v^*
  Podrzucę Ci sklepy z tkaninami, które ja znam, może coś Ci wpadnie w oko:
  http://www.pooh-tan.com/foreign/
  http://www.tkaninysklep.pl/bawelniane
  http://www.etsy.com/shop/beautifulwork
  http://www.fabrictales.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. widać trójwymiarowość wzoru :)

  OdpowiedzUsuń
 3. superowe klocki!
  w Poznaniu ostatnio otworzyła się kawiarenka szyciowa, a której można, m.in., kupić (i pomacać) ciekawe tkaniny
  http://www.nit-ka.pl/

  OdpowiedzUsuń