czwartek, 20 listopada 2014

Jeden rok z życia kota.

Rok temu wyglądała tak:

Obecnie - tak:

Charakter ma taki, jak jej bizantyjska imienniczka. Uwielbia Igiełkę i surowe mięso. Śpi w łóżku. Mruczy na kolanach. Wścieka się na sikorki. Chodziła po trawie. Niszczy meble, bo nie daje sobie obciąć pazurków :( Towarzyszy mi przy każdej czynności, obserwując.
Zoe.

15 komentarzy:

 1. Miziałabym! Bardzo bym miziała! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dałaby się miziać :) Najlepiej na łazienkowym dywaniku :)

   Usuń
 2. Cudna jest, ale niszczenia mebli bym nie popuściła ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie to też męczy, zwłaszcza, że nie jest to zamierzone - Zoe grzecznie korzysta z drapaka, ale te tylne szpony jej o coś zawsze zahaczą. Ale problem jest następujący: w wyniku niemiłych przeżyć z poprzedniego życia Zoe panikuje u weterynarza do tego stopnia, że w dniu planowanej sterylizacji dostała zapaści ze strachu. Nam jeszcze nie daje obciąć sobie szponów, chociaż jest już bardzo obłaskawiona. Więc na razie muszę tolerować...

   Usuń
  2. Biedna kicia, no w takiej sytuacji chyba rzeczywiście potrzebuje wiecej czasu. Trzymam kciuki.

   Usuń
 3. Mój Boże, to już rok... Bardzo się zmieniła, oczy ma bystre, a futro bajeczne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jej futerko to poemat - króciutki, może 15 mm mają poszczególne włoski, ale jakie gęste! No i ten kolor - niebieski, szary, księżycowy...

   Usuń
 4. Achajkę przekupuję mięskiem podczas obcinania pazurów, ale też panikuje i drze się strasznie jak tylko następuje TEN DZIEŃ. Shiro jest grzeczny, a Guen potrafi być grzeczna, ale też czasem robi sceny, żeby dostać przysmaki. Przysmaki dostaje każde z nich, więc jest po równo. Pazurki to istotna sprawa, bo ileż można chodzić podrapanym (meble nie mają wartości, więc mogą sobie niszczyć, gorzej ze skórą mamusi;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zośki nie można przekupić, tak bardzo się boi. Za to Igiełka - ryczy jak smok, ale protestuje tylko głosowo :)
   Dla mnie jednak moje meble mają wartość :)

   Usuń
 5. Przepiękna! Taka dystyngowana, prawdziwa dama! *^o^*
  PS.: Dostałam list! Strasznie dziękuję, postaram się odpisać w weekend. ^^*~~

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie najbardziej śmieszy sposób, w jaki ona siada: łapki przykładnie złożone, ogon owinięty starannie wokół przednich łapek... rączki w małdrzyk, buzia w ciup, normalnie pensjonarka :)
   Świetnie, że list dotarł. Czekam teraz na informacje od pozostałych adresatów :)

   Usuń
 6. Jest słodka!
  Eh mój to podrapał szafę, łóżko i drzwi. Nawet się do mojej toaletki dorwał, ale jej się nie da tak szybko zepsuć:p Ale robi to zawsze, jak chce zwrócić na siebie moją uwagę, złośnik. Mimo to kocha się te futrzaki:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W naszym domu złośnicą - primadonną jest Igiełka, która potrafi bardzo surowo nas ofuknąć, bez wyróżniania cztero - lub dwunogich winowajców :)

   Usuń