czwartek, 19 czerwca 2014

Skrawki.

Przybyło mi kilka nowych szmatek, muszę się pochwalić :)
Dwie tłuste ćwiartki - Kaufmanna i Timeless Treasures pochodzą z Craftoholic. Lubię ten sklep za jego bliskość (nie lubię za obsługę w postaci Pani krojczyni)
reszta szmatek jest z Blawatka, to polskie bawełenki. Powinnam była wziąć więcej błękitnej tkaniny, ale uświadomiłam sobie to już w domu. Jeszcze nie wykroiłam z nich żadnych łatek, ale to już blisko :) Pod spodem najukochańsza z moich patchworkowych przewodników, noszona po całym domu i stale przeglądana. Mam patchworkowych książek sporo, często po prostu przed zaśnięciem oglądam obrazki, podziwiam precyzję szycia, pomysły kobiet, które nie żyją już od pokoleń, a nadal możemy podziwiać dzieła ich zręcznych rąk...


U mnie obecnie na roboczym stole łatki apple core. Moją wielką miłość do tessellation znacie, tak samo jak do scrappy quilts, nikogo więc nie powinno dziwić, że akurat "ogryzki" stebnuję sobie cichutko, jak jestem zbyt zmęczona na rozrastające się sześciokąty. To zabawne, jak taki pomięty od ciągłego obracania w rękach kawałek szmatki zmieni się za jakiś czas w przytulny ocieplacz na imbryk, poduszkę czy inny umilacz życia domowego...A po głowie chodzi mi kapa uszyta z bloków snowball podpatrzonych u Mary - klik! Mam przeczucie, że kiedy skończę z ogryzkami... :)

3 komentarze:

 1. Zawsze będę Cię podziwiać za cierpliwość w zszywaniu tych kawaląteczków!....

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak jak Brahdelt powyżej - podziwiam Twoją cierpliwość! Tyle drobiazgów!

  OdpowiedzUsuń
 3. Patchwork podziwiam i za cierpliwość i za umiejętność doboru tych skrawek, dla mnie szycie to kompleta magia póki co, mam nadzieję, że kiedyś uda mi się to zmienić.
  A adresik chętnie podam, ale wolałabym na meila, a nie w komentarzu ;) Napisz do mnie na shire@10g.pl lub podaj mi swój meil (bo nie mogę nigdzie go tu znaleźć, może przeoczyłam?). Swoją drogą czym sobie zasłużyłam? ;) Tobie również chętnie wyślę kartkę! Zawsze mnie cieszy, gdy ktoś dzieli moje hobby :)

  OdpowiedzUsuń