środa, 18 lutego 2015

Na froncie robót

No więc, chociaz nie zaczyna się zdania od "więc", no więc chciałbym "A stich in time" tomy pierwszy i drugi, ale na razie nie mam fundatora :) No więc, zamiast tego przełożyłam moje kłębki, popatrzyłam na nie i postanowiłam się z Wami podzielić widokiem takiego cudownego dobra. Nawet jak kto nie dzierga, to go musi taki widok ucieszyć!
Patrzcie, a syćcie swe oczy:


 W zasadzie mam jeszcze cewkę z szetlandem w szetlandowym naturalnym odcieniu (która się nie zmieściła na półeczce), zielone i czerwone motki i odrobinę cieniusieńkiego merino na ciepłe gacie - i to wszystko. Żadnych zapasów więcej, a pomysłów co niemiara :)

A to moje aktualne roboty:
Do wyzwania dziewiarskiego - sweterek. Niestety, nie mam nic zaczętego przed 1 stycznia 2014 roku - staram się nie mieć napoczętych wielu robót, mocno się w tej kwestii dyscyplinuję. Zatem szaliczek i  sweter.
Rękawy sięgnęły łokci, ale ręce jakoś chyba się wydłużyły, bo dziergam, dziergam i końca nie widać! W dodatku przody różnią się od siebie o jakieś dwa rzędy, nie wiem, jak do tego doszło, prawdopodobnie ilość rzędów jest taka sama, ale w jednym przodzie chyba mniej dusiłam oczka... Jeśli blokowanie nie wyrówna różnicy, muszę pruć :(


A szaliczek dzierga się z cudownej ametystowej alpaki, niechże ją dunder świśnie. Co dwa rzędy upewniam się, że to naprawdę martwa włóczka, a nie żywy organizm o zaplanowanym systemie ucieczki z drutów!
Kolor jest nasycony, ciemny, wspaniały! Zrobię jeszcze czapkę Poppy, będzie pasowała stylistycznie! Cieszycie się wraz ze mną, prawda? :*11 komentarzy:

 1. Podziwiam, że jesteś w stanie mieć tylko jedną robótkę na drutach, ja mam chyba ADHD robótkowe, mam ich kilka pozaczynanych...
  Taki widok z rana to wspaniała rzecz! Ja zawsze w drodze z łóżka do łazienki mijam półkę z materiałami! *^O^*
  Wysłałam Ci maila, sprawdź! *^-^*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ano sprawdziłam :) i dałam natychmiastową odpowiedź!
   A wiesz, ze wysłałam też zgłoszenie do Grupy Rekonstrukcji Historycznej "Bluszcz"? Zobaczymy, co mi odpisze ich dowodząca i czy w ogóle dostanę odpowiedź :)

   Usuń
 2. włóczkowe zapasy niczego sobie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I ciągle mi mało, mogłabym tarzać się w jedwabiach, wełnach, kaszmirach! :)

   Usuń
 3. Cudowna półka z włóczkami :-) Piękne kolory i świetne włóczki :-)
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brakuje słonecznych kolorów i trochę pasteli :)

   Usuń
 4. Piekny widok. Uwielbiam takie widoki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, taki widok wpływa na człowieka bardzo uspokajająco. Ale jak to jest, że w tych zapasach nigdy nie ma tej właściwej włóczki? :)

   Usuń
 5. Widok piękny, cieszy oko bardzo ☺

  OdpowiedzUsuń
 6. U mnie babcia szyje na drutach i zawsze jak byłam mała fascynowało mnie to jak coś powstaje z kłębka wełny. :D Kiedyś mnie nawet uczyła, ale nic z tego nie wyszło ;p
  Zajrzyj do mnie jeśli chcesz. :)
  http://maly-swiat-kolorowki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń